🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
β˜€οΈ
14Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Openbaar vervoer wordt op 2 april 110 seconden stilgezet als protest tegen bezuinigingen

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Regionaal – Op woensdag 2 april voeren de vervoersbedrijven GVB, HTM, RET, Connexxion en EBS actie tegen de aangekondigde bezuiniging van 110 miljoen euro op het openbaar vervoer in en rond Amsterdam, Den Haag en Rotterdam.

Als protest laten zij om 14:00 uur – gelijktijdig met het begin van het debat in de Tweede Kamer over de bereikbaarheid van Nederland – al hun bussen, metro’s en trams in deze steden 110 seconden stilstaan.

De vervoerders en hun opdrachtgevers, de Vervoerregio Amsterdam (VRA) en de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH), roepen het kabinet dringend op om de bezuiniging terug te draaien. Als de plannen in 2026 doorgaan, zullen dienstregelingen worden versoberd en ticketprijzen aanzienlijk stijgen. Mochten de bezuinigingen niet van tafel gaan, dan dreigen de betrokken partijen met hardere acties.

β€œHet ov komt letterlijk stil te staan”

β€œDoor deze kabinetsbezuiniging komt het ov stil te staan,” waarschuwen de vervoerders en hun opdrachtgevers. β€œDaarom rijden er tijdens de start van het debat over bereikbaarheid 110 seconden lang geen bussen, metro’s en trams. Hiermee geven we een duidelijk signaal aan de politiek: het is serieus.”

Het kabinet heeft herhaaldelijk benadrukt dat de bereikbaarheid van Nederland minimaal op peil moet blijven. β€œDan moet de bezuiniging van 110 miljoen euro van tafel. Dagelijks maken bijna twee miljoen reizigers gebruik van het ov. Wij willen voorkomen dat zij vanaf 2026 in de kou staan. De bereikbaarheid van banen, zorg, onderwijs en recreatie komt in gevaar, net als de voortgang van woningbouwprojecten. Zonder goede ov-verbindingen zijn nieuwe woonwijken niet leefbaar,” aldus de initiatiefnemers.

Kabinet aan zet, anders volgen zwaardere acties

De ov-bedrijven en vervoerregio’s benadrukken dat zij dezelfde doelen nastreven als het kabinet: een goed bereikbaar en betrouwbaar openbaar vervoer, niet alleen binnen de grote steden maar ook in de omliggende regio’s en kwetsbare stadsdelen. β€œWe rekenen erop dat het kabinet levert wat het steeds heeft beloofd: goede bereikbaarheid en een betrouwbaar en betaalbaar ov. Gebeurt dat niet, dan volgen er meer acties,” waarschuwen zij.

In de komende weken wordt de Voorjaarsnota besproken. Volgens de vervoerders is dat hΓ©t moment waarop de bezuiniging moet worden geschrapt.

Breed protest tegen bezuinigingen

De oproep om de bezuiniging terug te draaien krijgt brede steun. Bijna 40.000 mensen tekenden een petitie tegen de plannen, die in februari werd overhandigd aan de vaste Kamercommissie Infrastructuur en Waterstaat. Daarnaast hebben de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en de Vervoerregio Amsterdam de regering opgeroepen om vast te houden aan nationale ambities op het gebied van woningbouw, bereikbaarheid en duurzaamheid, en daarom af te zien van de bezuinigingen.

Ook regionale bestuurders, zorginstellingen, onderwijsinstellingen en andere belanghebbenden uitten hun zorgen in een gezamenlijke brandbrief aan het kabinet. Staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Chris Jansen, nam deze brief in ontvangst. Daarnaast verzetten alle ov-bedrijven, verenigd in OV-NL, zich tegen de bezuinigingen, inclusief de aangekondigde besparing op het studentenreisproduct.

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.