🎯 Bereik 100.000+ inwoners per maand met een gratis bedrijfsprofiel. Klik hier
A7
🟒 Rustig
Jaagweg
🟒 Rustig
☁️
20Β°

Bedrijven

Vind regionaal

Aanbiedingen

Profiteer mee

Vacatures

Bekijk vacatures

Evenementen

Wat doen we?

Oppositiepartijen eisen UNESCO-advies over hotelplan Van der Valk in Beusebos Purmerend

Maak RegioPurmerend je Google-favoriet

Purmerend – Een motie van D66, Gemeentebelangen Purmerend, GroenLinks, PB21 en PVV roept het college van Purmerend op om een adviesaanvraag in te dienen bij UNESCO over de beoogde hotelontwikkeling in het Beusebos. De motie stelt dat het plan voor de hotelbouw een impact kan hebben op de UNESCO-werelderfgoederen Beemster en de Stelling van Amsterdam.

De motie geeft aan dat de hotelontwikkeling gepland staat op een kwetsbare locatie, grenzend aan beide werelderfgoederen. De Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit van de provincie Noord-Holland heeft eerder aangegeven dat de meeste werelderfgoederen een bufferzone hebben, maar dat dit niet het geval is voor Droogmakerij De Beemster.

Managementplan

Aangezien de gemeente Purmerend de siteholder is van de Beemster, heeft zij de verantwoordelijkheid voor het behoud en beheer van dit erfgoed. UNESCO verplicht siteholders om een managementplan op te stellen, waarin zij moeten aangeven hoe ruimtelijke ontwikkelingen met impact op het werelderfgoed worden gemeld en beheerd. In het huidige managementplan van Droogmakerij De Beemster (2022-2027) staat expliciet vermeld dat dergelijke ontwikkelingen aan UNESCO moeten worden voorgelegd.

College niet van plan UNESCO te raadplegen

De indieners van de motie stellen dat uit schriftelijke raadsvragen blijkt dat het college van Purmerend niet van plan is om UNESCO om advies te vragen over het hotelplan. Volgens de partijen is dit in strijd met de verplichtingen uit het managementplan en kan het nalaten van overleg met UNESCO gevolgen hebben voor de status van het werelderfgoed.

Volgens het college wordt er altijd gekeken in hoeverre het noodzakelijk is om een advies te vragen aan UNESCO over een ontwikkeling. β€œGezien de gezamenlijke conclusie tussen de gemeente en Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed dat het ontwerp de kernkwaliteiten van de UNESCO werelderfgoederen niet aantast, wordt er geen reden gezien om een afzonderlijk formeel advies aan UNESCO (ICOMOS) te vragen.”

Verzoek aan het college

De motie verzoekt het college om alsnog een officiΓ«le adviesaanvraag in te dienen bij UNESCO en de gemeenteraad op de hoogte te houden van de reactie. De uitkomst van deze aanvraag kan mogelijk van invloed zijn op de verdere besluitvorming rondom de hotelontwikkeling in het Beusebos, geven de partijen aan

De gemeenteraad zal op 27 februari 2025 gaan stemmen over de motie. Het is nog onduidelijk of een meerderheid van de raad het voorstel zal steunen aangezien de motie door de oppositiepartijen is ingediend.

Update:

Relevant artikel:

Groen licht voor Van der Valk hotel in het Beusebos β€œlagere bouwhoogte”

Blijf direct op de hoogte

Ontvang breaking nieuws uit Purmerend, 112-meldingen en belangrijke regionale updates direct op je telefoon. Maximaal enkele berichten per dag, zonder ruis of spam.

AANBIEDINGEN DEZE WEEK

Misschien ook interessant:

Jouw bedrijf op RegioPurmerend?

Bereik maandelijks 100.000+ regionale bezoekers

112 NIEUWS

Blijf op de hoogte!

Ontvang het belangrijkste nieuws uit Purmerend en de regio elke week in je mailbox.

Nieuws uit de regio

πŸ“«

Ontvang belangrijk nieuws uit Purmerend

Ontvang 1x per week een overzicht van het belangrijkste nieuws uit Purmerend en omgeving in je mailbox

We spammen niet! Lees ons privacybeleid voor meer info.