20 C
Purmerend
zondag 4 juni 2023
Home112DigiD nodig voor online aangifte bij politie

DigiD nodig voor online aangifte bij politie

Nederland – Burgers moeten zich vanaf donderdag 30 juni legitimeren met DigiD als zij online aangifte willen doen bij de politie. Zo kan vertrouwelijke informatie veilig worden gedeeld.

Op dit moment kan via de website van de politie – www.politie.nl – aangifte worden gedaan van de meest voorkomende strafbare feiten: diefstal, vernieling en internetoplichting. Jaarlijks gaat het om enkele honderdduizenden aangiften die via deze weg binnenkomen bij de politie. Vanaf 30 juni krijgen burgers een inlogscherm van DigiD te zien als zij hun aangifte starten. Zo kunnen zij zich online legitimeren en veilig met de politie communiceren.

Burgerservicenummer
DigiD is gekoppeld aan het Burgerservicenummer (BSN). Alleen personen die ingeschreven staan in de Basisregistratie Personen hebben een Burgerservicenummer. Toeristen, expats en vluchtelingen kunnen daarom na 30 juni niet langer online aangifte doen. Zij kunnen terecht op het politiebureau.


4 GRATIS kussens

Steun Regio Purmerend met een kleine donatie. Alle kleine beetjes helpen en moedigen ons aan om nieuws te blijven maken. Voor iedereen. Alvast bedankt.


Gerelateerde artikelen

Wat u zegt


Advertentie


Onze Socials

9,291FansLike
2,236VolgersVolg
1,590VolgersVolg

Het weer

Purmerend
zeer lichte bewolking
20 ° C
21.8 °
17 °
54 %
5.8kmh
12 %
zo
19 °
ma
17 °
di
17 °
wo
17 °
do
19 °

Laatste berichten

Laatste reacties

Chat openen
1
Tip de redactie!
Tip hier de redactie van Regio Purmerend of stel uw vraag.