Purmerend – Het tweede blok van de proeftuin Aardgasvrij in de Purmerendse wijk Overwhere-Zuid staat op het punt om van het aardgas af te gaan. In een samenwerking tussen Stadsverwarming Purmerend (SVP), woningbouwcorporatie Intermaris en de gemeente Purmerend, zijn de werkzaamheden gisteren officieel gestart. Dit project omvat de aansluiting van in totaal 248 woningen op het warmtenet.
De voorbereidingen voor de aanleg van het warmtenet begonnen in januari, en ondanks de vorstperiode verlopen de werkzaamheden voorspoedig, zo meldt de gemeente. De focus ligt op het creëren van een toekomstbestendige woonomgeving die niet langer afhankelijk is van aardgas. Het tweede blok bestaat uit een mix van huur- en koopwoningen, waarbij 93 huurwoningen van woningbouwcorporatie Intermaris al eerder zijn geïsoleerd.
Laatste stap en dan afgekoppeld
De huurders van deze woningen krijgen nu de laatste stap in de verduurzaming: een woning die volledig is afgekoppeld van het gas en aangesloten op het warmtenet van SVP. Maar ook de bijna 150 woningeigenaren worden niet vergeten. Hun elektriciteitsaansluitingen zijn door Liander verzwaard en geschikt gemaakt voor elektrisch koken. Als extra stimulans ontvangen zowel huurders als eigenaren subsidie voor de aanschaf van een elektrische kookplaat.
Bovendien kunnen woningeigenaren aanspraak maken op gemeentesubsidie om hun woning verder te verduurzamen. Na de afronding van het warmtenet zal de gemeente zich richten op de vernieuwing van het riool en de inrichting van de openbare ruimte.
Relevante artikelen:
Ja en het eerste Blok was ook zo een succes, en je zit vast aan de bodemloze hout gestookte SWP . Die de prijzen koppelt aan de gas prijs dus de kosten die je bespaart aan isolatie vliegen er aan de ander kant weer uit.
En Marmix,niet iedereen kan een warmtepomp betalen , klimaatdrammer!
Je bent vrij te weigeren en je eigen warmtepomp te installeren.
Ja en dan zit je vast aan de SVP
Succes!